Septoplasti Ameliyatı Ve Yapılan İşlemler

Burun ameliyatı aslında çok çeşitli ve detaylı bir operasyondur. Dışarıdan görülen ve en çok bilinen operasyon tipine ise Septoplasti denilmektedir. Bu Septoplasti ameliyatı aslında herkes tarafından bilinen, burunun açılması ile yapılan operasyon tipidir. Operasyon sırasında burunun iki deliği tam ortadan ayrılmaktadır.

Ayrılması ile beraber kemik ve kıkırdak doku ortaya çıkacağı için kolayca müdahale edilebilir. Septoplasti ameliyatı hem estetik hem sağlık için yapılabilmektedir. Örneğin burunda yamukluk, nefes alamama, tıkanma veya horlama gibi durumlarda çoğunlukla bu yönteme başvurulmaktadır. Ameliyat çoğunlukla genel anestezi ile yapılmaktadır. Operasyon sırasında bir şey hissedilmez.

Septoplasti Ameliyatı Sonrası

Burunun ikiye açılması ile gerçekleştirilen Septoplasti ameliyatı, sonrasında dikkatli bir bakım istemektedir. Ameliyat sonrasında hasta duruma bir veya daha fazla gün sayısında hastanede kalabilir. Buna, operasyona ve hastaya göre doktor karar vermektedir. Bu yatış esnasında hasta bakımı ile ilgilenen personeller sizlere yardımcı olmaktadır.

Burun ameliyatı olanlar genelde sonraki süreçte geniz akıntısından bahsetmektedirler. Burun ameliyatı sonrasında kanama veya farklı bir akıntı genizden geçebilir, bu çoğunlukta görülmektedir. Ancak burada en doğru ve kesin bilgiyi burun ameliyatı olanlar ile değil doktorunuz aracılığı ile edinebilirsiniz.

Ameliyat sonrasına yaşanacaklar genelde aynıdır ancak durumun süreci ve şiddeti kişiden kişiye göre değişmektedir. Burun ameliyatı olanlar aracılığı ile genel süreci öğrenebilir, operasyon hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*