Rezene Çayı Bebeklere Ne Kadar Verilmeli

Rezene çayı bebeklere ne kadar verilmeli diye sorular kafamızı kurcalıyor. Doz bakımından çok önemli olan rezene çayı aslında hangi amaçla ne neden verilir? Bebeklerde gaz problemini önlemek için tercih edilir. Anne ve babalar bu konuda çok hassaslaşır ve bebeğin daha fazla sağlık sorunu çekmemesi için elinden geleni yaparlar.

Bu yöntemlerin başında gelen en eski ve etki yaratan yöntem rezene çayıdır. Peki rezene çayı bebeklere ne kadar verilmeli?6-12 ay: 1-2 gram,1-4 yaş: 1.5–3 gram,4 yaş ve sonrasında: 3-5 gram Bir poşet çayda rezene 1,5-2 gram ağırlığındadır. Bu ağırlığı geçmemek doğru olacaktır. Çünkü istediğimiz etkiyi yaratabilmesi için uygun dozda kullanılmasıdır. Fazlası oluşabilecek ikincil komplikasyonları beraberinde getirir.

Peki sıklık olarak rezene çayı bebeklere ne kadar verilmeli diye soracak olursak haftada üç gün 1.5 su bardağını geçmeyecek şekilde rezene çayını bebeğinize verebilirsiniz.

Sivilce Sabunu İmex

Sivilce sabunu imex, istenilmeyen sivilce bulunan herkes tarafından kullanılması ve kullanılmaması arasında belirgin bir fark var mı diye sorgulanıyor. Sivilce sabunu imex, sivilcelerimizi azaltır ya da yok eder mi? Gelin beraber göz atalım!Sivilce sabunu imex asla cilde zarar vermez çünkü alkali değildir ve cildi  tahriş etmez. Her cilt tipine(kuru cilt, yağlı cilt) uygundur. Bakteri ve mikropları da vücuttan uzaklaştırdığı için tercih edilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*