Mide Balonu ile Zayıflama

Fazla kilolarından kurtulmak ve fit bir vücut elde etmek isteyen kişiler, spor yapmaktan daha çok yemek yemeye özen göstermesi gerekmektedir. Sadece spor yapmak vücuda çok etki etmemektedir. Ancak yemek yemeyi düşürmek, besin değeri yüksek fakat kalorisi düşük yemekleri tüketmek ve en önemlisi yemek ihtiyacını durdurmak pek kolay değildir. Bu yüzden son çare olarak ameliyatsız zayıflama yöntemlerine başvurulması gereklidir.

Ameliyatsız zayıflama denildiğinde akla farklı çözümler gelse de şuan en popüleri mide balonudur. Mideye yerleştirilen bir balon sayesinde yemek ihtiyacınız azalacak ve size verilecek olan diyet listesi ile hızlıca kilo verebileceksiniz. Mide balonu duruma göre vücutta ortalama 6 ile 12 ay arasında kalmaktadır.

Mide Balonu Şikâyetleri

Mide balonu, ameliyatsız zayıflama yolları arasında en popüler olanıdır. Bu operasyon endoskopi ile yapılmaktadır. Bu sayede herhangi bir acı hissedilmemekte ve kesi oluşmamaktadır. Ancak mide balonu takıldıktan sonra bazı şikâyetleriniz olacaktır. Her ne kadar internette mide balonu şikâyet başlıkları çok abartı olsa da maksimum 3 – 4 gün sürecek ağrılar bulunmaktadır.

Balon takıldıktan 1 – 2 saat sonrasında mide bulantısı, kusma veya kramp görülebilir. Bunlar bilinen ve doğal olan ağrılar arasındadır. Mide balonu şikâyet durumları ortalama 4. Günden sonra görülmemektedir. Çünkü mideye takılan balonun yerleşmesi ve alışması, 4. Güne kadar sürmektedir. Balon 6 veya 12 aylık olarak takılabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*