Enteresan Hamilelik Belirtileri

Enteresan hamilelik belirtileri birçok gebe tarafından görülen ya da görüldüğü iddia edilen bir varsayımdır. Özellikte bu dönemde iştah konusunda pek fazla artış olduğu için ‘Canım şunu çekti, canım onu istiyor’ gibi sözleri duymaya oldukça alıştık. Peki hamilelikte çilek yemek nasıl yorumlanır ve bu enteresan hamilelik belirtileri içerisinde yer alır mı?

Hamilelikte Çilek Yemek

Sürekli değişen bir duygusal durum hamileliğin belirtilerinden biridir. Alınganlık, kırılganlık, aşırı hassasiyet, üzüntü, çok sevinç ve daha birçok duygu gün içinde peşisıra gelebilir.

Enteresan hamilelik belirtileri bununla kalmamakta ve kendini sürekli halsiz hissetme, yorgun hissetme ve uyku isteği de sık görülmektedir.Kokulara karşı duyarlılık meydana gelebilir. Örneğin çok az miktarda olan bir kokuyu o kokunun ne olduğunu doğru tahmin edip yorumlayabilirsiniz. Bu dönemde ayrıca meyve  tüketme konusunda hamilelikte çilek yemek ilk yenilen meyve türü arasındadır. Enterasan hamilelik belirtileri bununla da sınırlı kalmayıp ağızda değişik tat yaratmak için hamilelikte çilek yemek de en çok yapılanlar arasındadır. 

Günümüzde yaz kış meyve ayrımı yapmaksızın yani yaz meyveleri kışın kış meyveleri de yazın üretilebildiğinden hamilelikte çilek yemek mevsimine göre bile olmasa da hafif şekerli tadı ile hamilelikte tüketmek istediğimiz bir meyve türüdür. Haliyle enterasan hamilelik belirtileri  mevsiminde meyveyi mevsim dışı istemek gayet normal ve fizyolojik olarak bir gereksinim sonucu da ortaya doğar.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*