Elektronik Sigara VS. Geleneksel Sigara

Hala geleneksel sigara kullanan çok sayıda insan olsa da, e sigara birkaç yıl önce hayatımıza girmesine rağmen popülaritesini her geçen yıl artırmaktadır. Çünkü e sigaralar, geleneksel sigaralara göre çok sayıda avantaj sunar. Bu avantajlar da her geçen gün daha çok insanın bu cihazları tercih etmesini sağlamaktadır.

Likit Sigara % 90 Daha Ucuz

Esigara yaklaşık 40 sigaraya eşdeğer olacak şekilde düşük bir maliyete sahiptir. Paket sigarayla karşılaştırıldığında elektronik sigaralar % 92 tasarruf sağlamaktadır. Ayrıca türüne göre çok daha ucuz cihaz ve markalar da bulunmaktadır. Bir şişe sıvı 2- 3 haftada tüketilebilir. Üstelik son derece de uygun fiyatlıdır.

Duman, Katran veya Kül Yok

Geleneksel sigaralarda 4000’den fazla kimyasal ve siyanür dahil toksinler bulunur. Yakılan her 20 paket sigara için, 2g katran ciğerlerinize nüfuz eder. Sigara içmenin zararlı etkileri tütün veya nikotinin kendisinden değil, tütünün yakılmasıyla oluşan dumandan kaynaklanır.

Oysa likit sigara ve kartuşlar insan tüketimi için onaylanmış 5 ana bileşen içerir: nikotin, su, bitkisel glikol (gıdada ve hindistan cevizi, soya veya hurma yağında da kullanılır), propilen glikol (aynı zamanda havayı temizler) ve lezzet verici. En önemlisi, tütün yakmadığınız için zararlı duman ve katran bulunmaz.

Elektronik Sigara Her Yerde Kullanılabilir

Barlar, kumarhaneler, toplu taşıma araçları, spor salonları, müzik arenaları ve birçok arkadaşınızın evinde ve otel odalarında sigara içebileceğiniz günler geride kaldı. Ancak elektronik sigaralar her yerde kullanılabilir. Neredeyse her yerde likit sigara özgürlüğünün tadını çıkarabilirsiniz. Evde özgürce sigara içebilir; gittiğiniz mekanlarda dışarıya çıkmak zorunda kalmadan ve kimseyi rahatsız etmeden cihazınızı kullanabilirsiniz.

Kokusu Üstünüze Sinmez

E sigaralar kokuludur, böylece tüm duyularınız otantik bir şekilde harekete geçerken, gerçekçi bir sigara içme deneyiminin tadını çıkarırsınız. Ancak koku hemen kaybolur ve size veya kıyafetlerinize kötü bir şekilde sinmez. Sonuç olarak, koku alma duyunuz tekrar canlanır ve belki de en iyisi gıdalardan önemli ölçüde tekrardan tat almaya başlarsınız. Ayrıca koku kıyafetlerinize sinmediği gibi ağzınıza da sinmez, zamanla dişleriniz sararmaz.

Nikotin Alımını Azaltır

E likit ve kartuş yelpazesi, sıfır nikotin dahil olmak üzere farklı özelliklere sahiptir. Arzularınıza göre farklı nikotin seviyelerini seçebilirsiniz. Böylece gün içinde farklı nikotin özelliklerine sahip kartuşlar kullanabilirsiniz. Örneğin sabahları daha düşük nikotinli kartuş genellikle günün geri kalanında sigara içme isteğinizi azaltır. Orta güçlü kartuşlar eğlenmek için dışarı çıktığınızda kullanılabilir. Ayrıca sigara bırakmakla ilgileniyorsanız bu sayede kademeli olarak nikotini azaltabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*