Ameliyat ile Zayıflama

Obezite, günümüzde hemen herkesin yaşadığı sorunlardan bir tanesidir. Fazla kilolardan kurtulmak isteyen kişiler, çok farklı yöntemler deneyebiliyor. Bunlardan ilk akla geleni ise diyettir. Diyet, dışarıdan bakıldığında oldukça kolay zayıflama yöntemi olarak görülse de aslında uyması ve alışması uzun bir süre almaktadır. Spor, çeşitli içecekler derken zayıflama yöntemleri sağlığa karşı zararlı olabiliyor.

Doç. Dr. Hasan Erdem tarafından uygulanan ameliyatlar sayesinde zayıflamak çok daha kolay olabilir. Yapılan tetkikler ve kontroller sonrasında ameliyata hazır olup olmadığınıza karar verilir ve ardından işlem başlar. Hangi türde bir ameliyat olacağına doktorunuz karar vermektedir. Doç. Dr. Hasan Erdem, uzun zamandır ülkemizde bu hizmeti vermektedir.

Gastrik Bypass Ameliyatı

Doç. Dr. Hasan Erdem tarafından uygulanan ve en çok talep gören ameliyatlardan biri de Gastrik Bypass ameliyatı olmaktadır. Bypass ameliyatı, herkese uygulanmaz. Bu ameliyatı istemeniz kesin olarak olacağınız anlamına gelmemektedir. Öncelikle uzman doktor tarafından detaylı kontroller yapılmaktadır.

Gastrik Bypass ameliyatı halk arasında bilinen mide küçültme ameliyatından daha farklıdır. Mide küçültme ameliyatında kişinin midesi küçültülerek bir kısmı alınır. Ancak Bypass ameliyatı midenin kalan kısmını almaz, içeride bırakır. Bu sayede kalan kısım mide suları ve enzimleri üretmeye devam eder, diğer kısma giren besinlerin sindirimine yardımcı olur. Bypass ameliyatı hakkında detaylı bilgi almak ve uzman doktor ile görüşebilir, kontrolden sonra kararınızı verebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*