Yaprak Porselen

Günümüz teknolojisinin gelişmesi ile beraber günlük hayat içerisinde yetişmemiz gereken bir işte dişlerimizde yaşanan problemler olabilir. Bu tarz diş problemlerinde hemen hızlı bir çözüm bulunabilmesi isteyen kişiler için teknolojinin getirdiği avantajlar pek de azımsanacak şeyler değildir. Hayat telaşesi içerisinde yetişmemiz gereken toplantılar olabilir, önemli iş anlaşmalarımız olabilir ya da önemli davetleri olabilir. İmplant yöntemi çene yapısına göre uzun sürebileceği için daha pratik yöntemlere ihtiyaç duyulmuştur.

Bu tarz durumlarda dişlerimizde yaşanan problemler de hızlı çözümler üretebilme yoluna gidilmiştir. Porselen diş uygulamalarından; Yaprak porselen uygulaması dediğimiz porselen uygulamada tam da bu tarz dişler için kullanılır. Bu tarz diş sorunları için kullanılır. Genellikle tek seansta tamamlanabilen tedavilerdir. Dişin ölçüsü ve çenenin yapısı 3D adı olarak adlandırdığımız bir kamera yardımı ile alınır. Dişin görünüşünün bilgisayar ortamına aktarılması ile beraber bu diş yapısı üzerinde neler yapılır ? üzerinde bir tasarlama gerçekleştirilir. Sonrasında cihaz tarafından özel olarak kişi için porselen bloklardan yeni bir diş hazırlanıyor.

Bu sistemin kişiye kattığı avantajda herhangi bir deneme yanılma sistemine açık kapı bırakmadan kişinin provasını bilgisayar ortamında yapılması ve tam ölçülerini uyacak şekilde tek seansta kişinin diş estetiği açısından güzel görünümüne ve tedavisine çözüm bulunacak yönteme gidilmesidir. Bu tarz bir tedavide kullanılan madde porselen yapıdadır. Metal bulunmamaktadır. Dişin yapısına daha uygun yapı malzemeleri tercih edilir. Dişi, doğal dişe benzer bir görünüme kavuşturmak da önemlidir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*