Teknolojik Ve Aydınlatma Tasarımları

Aydınlatma uzun zamandan beri insanların üzerinde çalıştığı konulardan biridir. Aydınlatma üzerine geliştirilen bir sürü yöntem bulunur. Bu yöntemlerden biri de aplik aydınlatma yöntemidir. Aplik aydınlatma yöntemi oldukça sık tercih ve çok kullanışlı bir yöntemdir. Ayrıca verimli bir yöntem oluşu ile de aplik aydınlatma oldukça sık tercih edilir.

Aplik aydınlatma yöntemi ev dekorasyonlarında tercih edilen aydınlatma yöntemlerinden biridir. Bu yöntem ile öncelikle yer tasarrufu sağlanmış olur. Ayrıca aplik aydınlatma ile kalabalık ve geniş bir ortamı aydınlatmak için çok sık başvurulan yöntemdir.

Aplik aydınlatma çeşitli yerlerde kullanabilir. Duvar, masa, tavan yer gibi çok çeşitli yerlerde kullanılabilen aplik aydınlatma yöntemi bu yönüyle de tercih edilebilir bir yöntemdir. Birçok avantajı bulunan aplik aydınlatma verimli ve kullanışlılığı sayesinde birçok kişi tarafından tercih edilebilmektedir.

Ray Spot Aydınlatma

Ray spot aydınlatma yöntemi en ilgi çeken aydınlatma yöntemlerindendir. Ray Spot aydınlatma yöntemi bir nesne ya da kişinin üzerine ışık düşürme esasına dayanır. Bu sistemde ışık düşen yer dışındaki yerlere gölge düşürülür. Böylece tek bir odak noktası oluşmuş olur.

Ray spot aydınlatma çok çeşitli mekanlarda kullanabilir. Tiyatro sahnesi, müze, sergi gibi dikkat çekmeyi gerektiren birçok mekanda ray spot aydınlatma yöntemi kullanılır. Ayrıca isteğe bağlı olarak evlerde de bu yöntem kullanılabilir. Ray spotlar yüzeye ya da tavana monte edilebilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*