Schengen Vizesi İle Almanya Ulusal Vizesi Arasındaki Farklar

idata

Almanya’ya seyahat amacınıza ve sürenize göre başvurmanız gereken iki farklı vize türü vardır. Bunlar Schengen ve Almanya ulusal vizeleridir. Her iki vize için de Almanya Konsolosluğu yerine idata firmamıza başvurmak zorundasınız. Başvuru için tek yetkili kurum İdata’dır.

Schengen vizesi AB topraklarında 180 gün içerisinde azami 90 gün seyahat etme hakkı verir. Almanya ulusal vizesi ise almanya konsolosluğu tarafından yine AB topraklarında 90 günden daha fazla süre kalma hakkı tanımaktadır. Schengen vizesi azami 5 yıl geçerli olabilmektedir. Hangi tarihler arasında kalabileceğiniz konsolosluk tarafından sizin seyahat tarihlerinize göre belirlenmektedir. 90 gün maksimum süredir. 1 haftalığına ya da 15 günlük olarak da Schengen vizesi verilebilmektedir.

Schengen vizesi genellikle turistik, aile ziyareti ya da ticari amaçlı verilmektedir. Bunun dışında Almanya vizesi olan ulusal vize ise geçici oturum, eğitim ya da aile birleşimi durumlarında verilmektedir. Seyahat amacınıza ve sürenize göre doğru vize türüne başvurmanız önemlidir. Vize başvuruları öncesinde İdata üzerinden online randevu almanız ve randevu saatine uymanız gerekiyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*