İnşaatların Can Damarları: İnşaat Asansörleri

İnşaatlarda ağır yüklerin taşınmasını sağlayan inşaat asansörü yapmış olduğu taşıma işlemleri ile inşaatların can damarı haline gelmiştir. İnşaat demiri, ytong, kalıp, çimento, tuğla gibi inşaat malzemelerini taşıyan, insan gücü gerektirmediği için hem zaman açısından hem maddi olarak size tasarruf sağlayan asansörler inşaatların olmazsa olmazları konumundadır.

İnşaatın başlangıç aşamasından itibaren inşaat malzemelerinin katlara taşınması, şantiye içinde bir noktadan bir notaya malzeme taşınması işlemlerini yapmanızı kolaylaştıran, kurulumu ve taşınması kolay olan, kumanda edilmesi oldukça pratik olan inşaat asansörü her inşaatta kullanılmaktadır. Asansör olmadan inşaat süreci uzayacağı gibi çalışma koşulları da oldukça zorlaşacak ve tamamen insan gücü ile çalışan bir süreç başlayacaktır.

Kaliteli Bir Beton İçin Beton Vibratörü

Betonun kalıp içine yerleştirilirken içinde boşluk kalmasını önleyen beton vibratörü betonarme projelerin en önemli malzemesi konumundadır. Beton içinde oluşacak boşluklar inşaat demirlerinin zamanla paslanıp çürümesine neden olacak ve bu durum inşaatın veya yapının ömrünü kısaltacaktır. Bu nedenle kullanılması hayati öneme sahip olan beton vibratörü betonu titreştirerek her noktaya yayılmasını ve boşluk bırakmadan kalıbın içini doldurmasını sağlar.

Beton dökme sırasında kullanılan diğer malzemelerden sonra beton vibratörü kullanılmaktadır. Elde taşınan, omuz tipi, büyük olan modelleri ile tüm beton çeşitleri için kullanabileceğiniz vibratörleri kullanmadan dökeceğiniz beton zamanla çatlamaya başlayacaktır. Üzerine  binen yükü kaldırmayacak boşluklar betonun ömrünü kısaltacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*