Hayvan Yemleri kaliteli Olmalı

Birçok hayvanın aksine muhabbet kuşları beslenmek için insanlara ihtiyaç duyarlar ve muhabbet kuşu yemi sayesinde de bu problem ortadan kalkar. Muhabbet kuşları evlerde genellikle kafeste tutulan hayvanlardır. Kafesin yem ve su koyma bölümleri vardır. Bu bölümlere gerekli zamanlarda gerektiği kadar yem ve su koyarak muhabbet kuşumuzu mest hayatta tutabiliriz.

Muhabbet kuşları kafesleri yüzünden kendi kendine beslenemezler. İnsanlar yemler ile muhabbet kuşlarını beslerler. Sonrasında muhabbet kuşları ile mutlu mesut yaşarlar. Bununla beraber insanlar kendilerine muhabbet edecek bir arkadaş edinmiş olur.

Muhabbet kuşlarının aksine kediler gerektiğinde kendi kendine beslenebilir. Bu yüzden sokak kedisi sayısı evcil kedi sayısından bir hayli fazladır. Sokak kedilerinin aksine evcil kediler daha çok kedi maması ile beslenirler. Kedi sahipleri için muhteşem bir kolaylık olan kedi mamaları birçok markette ve dükkanda bulunmaktadır.

Kedilerin bakımı için de su ve mama yeterli olmaktadır. Biraz su ve yemek ile bir kediye rahatlıkla bakabilirsiniz. Evcil kediler evinizin içinde onları beslemek oldukça kolay. Ama sokaktaki diğer kedilere ne olacak?

Sokaktaki diğer kediler için evimizin önüne bir kap su be bir kap mama bırakarak onların hayata tutunmasını saplayabilirsiniz. Zira birçok hayvan dışarıda açlıktan ve susuzluktan ölmektedir. Bu gibi problemleri yaşamak için yapılması gereken şey oldukça basit. Birazcık su ve mamayı dışarıya bırakmak. Böylelikle sokak hayvanları size minnettar kalacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*