Fatih Wifi Şifresi Nedir ve Nasıl Bağlanılır?

konum nasıl atılır

Milli Eğitim Bakanlığı 2015 yılından itibaren Fatih projesi kapsamında tüm devlet okulu sınıflarına akıllı tahta ve öğrencilere ise tablet dağıtması ile beraber, birçok öğrenci de Fatih internet şifresi ihtiyacı oluşmuştur. Akıllı tahtaların kullanılması sonucu dersler daha etkili ve daha pratik bir işlenmektedir. Lakin proje kapsamın dağıtılmış olan bu tahtalara internet erişim kısıtlamaları ile beraber giriş kısıtlamaları getirilmiştir.

Kısıtlama sorunlarının en başında ise fatih wifi şifreleri bulunmaktadır. 2017 yılından itibaren her sene düzenli olarak wifi şifreleri değiştirilmekte ve öğrenciler yeni şifreleri bilmediğinden dolayı internete bağlanamamaktadır. Bizde hazırlamış olduğumuz bu yazıda sizlere fatih wifi ağına nasıl bağlanılacağına ve güncel wifi şifrelerini değindik.

2019 Güncel Fatih Wifi Şifreleri

  • 2019 Fatih wifi şifreleri: !1qaz2WSX3edc4RFVV
  • F@M2015i#Eb23TC
  • f1@2t34ih5
  • Fatih.1234
  • 34i3s0t00

Paylaşmış olduğumuz bu güncel wifi şifreleri ile Fatih wifi ağına bağlanarak ücretsiz internet erişimi sağlayabilir ve kısıtlama sorununu ortadan kaldırabilirsiniz. İnternet erişimi sağladıktan sonra konum nasıl atılır ve ip adresi nasıl öğrenilir gibi çeşitli güncel konular hakkında bilgi edinmek Teknozum.com sitemize girebilirsiniz.

Fatih Wifi Ağına Nasıl Bağlanılır?

Ücretsiz internet erişimi sunan Fatih wifi ağına bağlantılı gerçekleştirebilmek için öncelikle telefonunuzda Milli Eğitim Bakanlığı’nın yayınlamış olduğu sertifikalar bulunmalıdır. Sertifikaları indirebilmek için;sertifika.meb.gov.tr adresini kullanabilirsiniz.

 İndirme işleminin ardından telefonunuzun Wifi bölümünü açmalı ve ağ adı ‘aktivasyon’ olan wifi ağına bağlanmalısınız. Bağlantı esnasında sizden kullanıcı adı ve güncel şifre istenilecektir. Kullanıcı adını; F@tih olarak yazmalısınız ve şifre kısmında ise yukarıda vermiş olduğumuz şifreleri denemelisiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*