Emeklimaasihesaplama.com Ayrıcalıklarından Yararlanın

Emekli olmak isteyen herkesin prim günü, yaş, sigortalılık gibi bazı şartlara uygun olması gerekmektedir. Sigortanın statüsüne göre emekli olmak için gerekli olan şartlar değişmektedir. Ayrıca SSK emekli maaşı hesaplama yöntemi de statülere göre değişiklik göstermektedir. Bununla beraber, alınacak emekli maaşta kişiden kişiye değişmektedir. Yani her emekli aynı maaşı almıyor.

Emekli olmayı hayal eden kişilerin prim günü ve hizmet süresi gibi şartlarına yerine getirmesi halinde yaşı beklemesi gerekmektedir. Yapılan değişiklikler ile yaş şartı yükselmiştir. Bu durumda emekli olmayı bekleyen kişilerin çalışması durumunda emekli maaşlarında azalma olacaktır. Sitemizde emekli maaşınızı artırmanız için neler yapmanız gerektiği de belirtilmiştir. Emekli maaşları hesaplanırken 3 dönem hesaba alınır ve buna göre maaşlarda değişiklikler görülür.

Sitemizde yayınlanan makalelerden tüm bilgileri öğrenebilir ve gerekli gördüğünüz durumlarda yorum yazarak sorunuzu iletebilirsiniz. Ana sayfada yer alan emekli maaşı hesaplama talep formunu doldurarak maaşınızı öğrenebilirsiniz. Formda istenen tüm bilgileri eksiksiz olarak yazmanız önemlidir. SGK uzmanlarımız tarafından özenle hesaplanan maaş bilgileriniz 24 saat içerisinde e – mail yolu ile bildirilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*