Bilinçli Çocuklar ile Atığa Son

çöp kovası

Geleceğin temelini bu günlerden atabilmek için doğru bilgi ve bilinçli yaşamı dahil etmek çok büyük etkileri beraberinde getirmektedir. Oksijen seviyesinin yüksek olduğu toplumlarda yaşam süresi hem uzun hem de daha kaliteli olmaktadır. Bu düzenin sağlanabilmesi için çocukların şimdiden bu düşünce yapısı ile gelişmesi iyi sonuç verecektir. Çocukların en sevdikleri yerlerden bir tanesi olan çocuk parkı bu düzeni kurmada merkez olarak kabul edilebilir. Düzenli ve temiz bir park ile güzellikleri göstermek her türlü sonuca ulaşmaya destek olabilmektedir.

Ebeveynleri taklit eden çocuklara iyi örnekler sunmak onların bilinç altlarına işlenmesine katkı sağlamaktadır. Çöplerin yere atılmayıp çöp kovası kullanımı da bu sayede oluşturmakta sağlanabilir. Ayrıca çöpleri ayırmayı da öğretmek kolay olacaktır. Atık pilin belirlenen kovaya atıldığını bilen çocuk bu konuda süreklilik haline getiren davranış içerisine girecektir.

Örnek teşkil edecek davranışlar sayesinde çok fazla kişiye ulaşmak ve bir bütün halinde hareket etmek sağlanırsa daha düzenli ve temiz bir dünya oluşturulabilir. Sıfır atık elde etmek adına çok önemli bir adım gerçekleşecektir. Zihinlerine bu tür bilgilerin aktarımı ile büyüyen çocuklar ilerleyen yaşlarda bu huylarından vazgeçmeden sonra ki nesle aktarım yapabileceklerdir. Hedeflenen atık olmadan yaşanan ortamı oluşturmak çok daha kolay olacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*