Avşa’ya Nasıl Ulaşabilirsiniz?

avşa adası otelleri

Avşa İstanbul’a çok yakın olması, uygun fiyatlı konaklama seçenekleri ve denizinin çok temiz olması nedeniyle sıklıkla tercih edilen bir turizm beldesidir. Avşa, Balıkesir’e bağlı bir ada olup, farklı noktalardan adaya olan ulaşım sadece deniz yolu ile yapılmaktadır. İstanbul’dan Avşa Adası’na deniz otobüsüyle gidebilirsiniz. Avşa adası Gezilecek Yerler açısından çok büyük bir çeşitliliğe sahiptir.

İDO Seferleri Hakkında

Seferler İDO tarafından yapılmaktadır; İdo’da kademeli fiyat uygulaması olduğundan biletinizi önceden almanız lehinize olacaktır; promosyon uygulaması ile sınırlı sayıda bilet 25-30% indirimli satışa sunulmaktadır. Ayrıca İdo seferlerinde 25 yaşına kadar olan öğrenciler indirimli bilet alma hakkına sahiptirler. İstanbul’dan Avşa’ya giden deniz otobüsleri Yenikapı ve Bostancı’dan kalkmaktadır ve yolculuk süresi 4 saattir.

Tekirdağ’ın Akport Limanı ve Erdek’ten arabalı vapurlar hareket etmektedir; arabalı vapur ile yapılan yolculuk süresi her iki noktadan da 3 saat sürer. Yazın adalara olan yoğun talep nedeniyle İdo sefer sayısını arttırmaktadır. 

Yazın yoğun taleplerin olması nedeniyle kalınacak yer açısından sıkıntı yaşayabilirsiniz. Avşa adası otelleri tüm yaz ayları ve bayram dönemlerinde tıklım tıklımdır. 

Ada İçinde Ulaşım İçin Bisiklet Kiralayın

Adanın içinde minibüsler sıklıkla sefer düzenlerler. Minibüslerin tümü Belediye önünden kalkar. Ancak adayı bisikletle turlamak oldukça keyiflidir. Adanın içinde bisiklet kiralama noktalarından kiralayacağınız bisikletlerle, adanın her yerini rahatlıkla dolaşabilirsiniz. Dolaşırken bir yandan da Avşa adası apart ve otellerinin nerelerde olduğunu görür, fikir sahibi olursunuz. Böylece konaklama tercihinizde değişik yerleri karşılaştırma şansınız olur. Hem spor yapmış olursunuz, hem de park sorunu yaşamazsınız. Adanın sahil tarafında park sorunu yaşanmaktadır. O nedenle bisiklet sorun yaşamamak adına oldukça önemli bir avantajdır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*