Avcılık Kursunun Amacı

Avlanma hobisi yurt genelinde ahlaka uygun ve etik bir şekilde yapıldığında hem doğaya karşı daha bilinçli hareket edilmiş hem de kişisel olarak da bu anlamda hobi gerçekleştirilmiş olur.

Avlanma esnasında kullanılan tüfek çeşitleri de belli sitelerde farklı farklı boyutlarda ve şekillerde bulunmaktadır. Alınan kurs gereği mevzuatta yazan şekilde belli büyüklükte ve oranlarda özellikle av malzemesi satan sitelerde havalı tüfek çokça tercih edilmektedir.

Avcılık kursunun amaç ve faydaları

Avlanmayı çok seven bunu kendisine bir hobi haline getirmiş olan kişiler Türkiye’de belli av kurslarına giderek buradan aldıkları belgeler ile bu faaliyeti gerçekleştirebilirler. Bu sırada kurslar açılmasının ve  bu belgeler alınmadan avcılık yapılamamasının, yasak olmasının sebepleri vardır.

Avcılık eğitimi alabilmek için kursa gelen her bir bireyin bu eğitimlerin,  ilk olarak ülke ekonomisi üzerindeki etkisini ve öz bilinci kavramasını sağlamaktır.

Bir kişi ne kadar bu avlanma işini hobi olarak görüyor olsa da belli kurallarının ve belli donanımının olması gerektiğini artık kabul eder duruma gelmesini sağlamaktadır. Bu kurslara gelen kişiler şunu diye bilmelidir ki “ bu hobiye yönelen kişilere, bu kurslara  gidin ve bu kurslarda muhakkak bulunun” yani bu eğitimlerin alınması gerektiğini kişinin artık inanıyor ve kabul ediyor olması sürecine getirir.

Bu dersler sayesinde yurt içinde avlanma gerçekleştiren avcılarında kendi içlerindeki problemlerinin teşhis edilip bunlara çözüm yolları sunulmasına katkıda sağlanmasını hedefler.

Avlanma esnasında kişisel olarak korunma ilkesi gereği de kişinin kendisini korumasına ve doğayı korumasını hedefler bir kafa yapısına gelip buna inanmalarını amaçlar.

Balık avlayan kişinin de kurallar gereği ve mevzuat bilgileri içerisinde de bulunan belli boyuttaki balıkların avlanmasının yatağına uyulması gerektiği de unutulmamalıdır. Ve bu adresten https://www.onlineavmalzemeleri.com/kategori/hazir-olta-setleri ulaşabileceğiniz kaliteli olta malzemeleri sizi bir adım önde başlamanızı sağlayacaktır. Belli dönemlerde mevsimlerde yani avlanma sezonunun açıldığı zaman dilimlerinde ve sadece kurallarda belirtilen hayvanların belirlenen boyutlara göre avlanılması daha doğru olacaktır. 

Türün devamlılığını sağlayabilmek de yine burada önemlidir. Balık avlamak için uygun olta takımı seçenekleri de yine av malzemesi satan sitemiz olan online av malzemeleri sitesine  bakarak size uygun olan oltayı tercih edebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*