Aksiyonlu ve Zor Aktiviteler

Dünyamızın ui su ile kaplıdır. Doğal olarak sporlarına bir kısmı su ile yapılır. Dalma sporu içinde iyi bir dalış eğitimi almak gerekir. Tehlikeli ve bir o kadar da eğlenceli olan dalış sporu gerekli eğitimleri aldıktan sonra yapılabilmektedir. Günümüzde dalış eğitimi almak oldukça basit hale gelmiştir. Çeşitli bölgelerdeki dalış eğitimi yapan firmalara kayıt yaptırılarak kısa bir sürede öğrenilebilmektedir. Dalış kadar zor olan bir diğer spor ise yamaç paraşütüdür.

Ülkemizde Fethiye yamaç paraşütü oldukça ün kazanmıştır. Buralarda sıkça görülen bu spor aksiyonlu ve eğlencelidir. Fethiye’de yapılması güzel olan yamaç paraşütü yapılması zor sporlardan birisidir. Https://www.aktivido.com/tr-tr/yamac-parasutu/oludeniz-de-cift-kisilik-yamac-parasutu-ucusu–363 adresinden bu aktiviteyi inceleyebilir ve bilgi alabilirsiniz.

Dalış Eğitimi Nasıl Alınır? 

Ülkemizin etrafı denizlerle çevrili olduğu için bu sporlarla uğraşan kişi sayısı çoktur. Bir çok dalış eğitimi veren firmalar bulunmaktadır. Buralara kayıt olunarak dalış eğitimi alınabilir. Dalış eğitimi denizlerde daha derine inme olanağı sağlar. Bu sayede denizin derinliklerine keşfetme olanağı bulmuş olursunuz.

Dalış eğitimi alanında uzman ve tecrübeli ekipler ile yapılmalıdır.  Öncelikle bu sporu yapabileceğiniz dair deneme dalışı yapılır. Eğer deneme dalışı başarılı geçerse dalış eğitimine uygunluğunuz onaylanır. Deneme dalışı ile çok derine inilmemektedir. Eğitmen tarafından ortalama 5 m dalış yapılır. Bu dalış yapılmadan önce gerekli bilgiler aktarılarak eğitim alacak kişi bilgilendirilir. Eğitim alacak kişinin kafasına takılan bütün sorulara cevap verilerek eğitim alacak kişinin bilgilendirilmesi sağlanır. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*